ÇOCUK PROJEKTİF TESTLER EĞİTİMİ

Eğitim Saati ; 10.00 - 17.00

Eğitim Tarihi ; 29 Kasım 2020

Eğitmen ; Uzman Psikolog / Oyun Terapisti Selin Mert Yanar

Eğitimimiz Online Olup Zoom Platformu Üzerinden Gerçekleşecektir
Katılımcılarımız Lisans Eğitimini Psikoloji, PDR, Sosyal hizmetler ve çocuk ruh sağlığı alanında almış, bu alanda çalışan ve bu alanda çalışmak isteyen 4. Sınıf öğrencilerinden oluşmaktadır. (Psikopatoloji dersini almak zorunludur.)
Kontenjanımız 30 kişi ile sınırlıdır.
Eğitim İçeriğindeki Testler ;
  • Lousia Duss Psikanalitik Öykü Testi
  • Bir Adam Çiz (Draw a Person) Testi
  • Çocuklar İçin Algı (C.A.T.) Testi

Lousia Duss Psikanalitik Öykü Testi: Teste girecek olan çocuğun, erken çocukluk yaşantılarında karşılaştığı kompleksleri ve travmaları belirlemek amacı ile uygulanan, analitik alt yapılı bir öykü testidir. Test, çevrenin ve ailenin etkisini azaltmak amacı ile hayvan hikayelerinden oluşmaktadır. 3-10 yaş arası çocuklara uygulanabilir. Testi yorumlamak için çocuğun anlattığı öykülerdeki temalar ve çocuğun duygusal olarak takıldığı anlar değerlendirmeye alınır.

Draw A Person (Bir İnsan Çiz Testi): 3 yaş ve üzeri bireylere uygulanır. Çocuğun çizdiği insan figüründen yola çıkarak; kişiliğe, geçmiş yaşantılara ve gelecek arzularına dair analitik yorumlamalar yapılır.

CAT: 3-10 yaş arası çocuklara, kişilik yapılanmalarını analiz etmek ve değerlendirmek için kullanılan analitik yapılı bir testtir. Test içeriğinde 10 farklı görsel kart bulunur. Çocuğun bu kartlara göre anlattığı hikaye, analitik perspektifte değerlendirilir ve böylece, erken çocukluk yaşantılarına dair derinlemesine bilgi sahibi olunur.

** Materyaller Psikoevim Psikoloji Merkezi tarafından mail yoluyla iletilecektir.

Eğitimde Alınacak Belge: Sayın Katılımcılarımız, PSİKOEVİM ve PSİKOEVİMAKADEMİ olarak eğitimlerimizdeki standardı yükseltmek kapsamında, cardcert Management Systems standarda ilişkin genel şartlara uyumluluğundan dolayı akreditasyon tarafından belgelendirilmiştir. Bu sayede, tüm eğitimlerimiz Uluslararası akreditasyon sertifikasına sahiptir.  

Sertifikalı eğitim programlarımızın sonunda resmi eğitim belgelerimiz ile birlikte vereceğimiz CARDCERT> EUROPASSCARD Elektronik Sertifika ve Akıllı Kimlik Kartı  (cardcert international certificate diploma accreditation card) ile katılımcılarımız tarafımızdan edindikleri tüm eğitim belgelerini tek kartla tüm dünyada izlenebilirliğini ‘’çevrimiçi (on-line)’’ sağlayarak, cardcert akreditasyon uluslararası belgelendirme kayıtlı Elektronik Sertifika ve Akıllı Kimlik Kartı olarak yanlarında taşıyarak kullanabileceklerdir. 

Belgeyi Almak İçin Gerekenler: Her testten 2 tane uygulanacak ve toplamda 6 vaka incelemesi yapılacak. Vakalar eğitmen tarafından, katılımcılara çevrimiçi ortamda sunulacaktır. Eğitim bittikten itibaren 60 gün içerisinde analizleri yapılıp PsikoEvim Psikoloji Merkezine teslimleri edilmelidir. Bu analizler basılı şekilde elden ya da kargo yolu ile yollanmalıdır.

Uzman Psikolog / Oyun Terapisti Selin Mert Yanar Kimdir?

Eğitmen Psikolog Selin MERT YANAR, 2013 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Aile Danışmanlığı Yüksek Lisansı yaparak Uzman Psikolog ünvanını almıştır. İzmir ve Manisa’da yarı ve tam zamanlı psikolog olarak pek çok kurumda görev almıştır. 2014 yılında Oyun Terapileri Derneğinden aldığı Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimi ile çocuk danışanlara Oyun terapisti olarak yardım sunmaktadır. Yaklaşık 6 yıldır sürdürdüğü oyun terapisi seanslarını şu an PsikoEvim Psikoloji Merkezinde gerçekleştirmektedir.

Daha fazla bilgi ve kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mail adresi: info@psikoevim.com.tr   Telefon: 0232 700 00 73 – 0537 215 8373