Resim1

PSİKOLOG HAYRİYE BELCE BAŞCI

İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu olan Psikolog H. Belce Başcı, şu anda İstanbul Rumeli Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı yapmaktadır. Lisans hayatı boyunca kendini geliştirmek adına pek çok eğitime katılmış ve farklı alanlarda staj imkanı bulmuştur. Ayrıca lisans döneminde Ege Üniversitesi Pedagojik Formasyon eğitimine katılmış ve sertifikasını almıştır.

Anaokul, ilkokul ve ortaokullarda staj yapmıştır. Bu sayede farklı yaş gruplardan çocukları gözlemlemiştir ve aile danışmanlığı ile ilgili bilgi kazanmıştır. Ege Üniversitesi Nöroloji Ana Bilim dalında da staj imkanı bulmuştur ve nörolojik rahatsızlıklar, uygulanan testler ve ilk görüşme seansları ile ilgili bilgiler kazanmıştır. 2 Farklı kurumda klinik stajı yapmıştır. Psikoaktif Aile Danışmanlığı merkezinde Uzman Klinik Psikolog Birge Birgin ile Psikodinamik yaklaşıma dayalı makale okumaları ve sunumları gerçekleştirmiştir. Bu süreçte katıldığı farklı eğitimler ile gelişimine katkı sağlamaya devam etmektedir.

Mezun olduktan sonra PsikoEvim Psikoloji Merkezi ile Klinik Staj programı sayesinde tanışmıştır. Buradan aldığı eğitim sonrasında süpervizyon sürecine başlamıştır. Birçok gönüllü danışan ile kendini geliştirmiş ve PsikoEvim Psikoloji Merkezinin psikolog kadrosuna girmiştir.

Ayrıca PsikoEvim Akademi bölümünün sorumlu kadrosu arasındadır.

Şu anda yetişkin, ergen, çift ve aile terapilerini PsikoEvim Psikoloji Merkezinde gerçekleştirmektedir. Ayrıca çalıştığı anaokullarında çocukların duygu regülasyonuna yönelik atölyeler düzenlemekte ve aile danışmanlığı yapmaktadır.