Klinik Staj Programı

14 – 27 Eylül 2020

 

Full kapsamlı Yetişkin BDT eğitimi , Çocuk değerlendirme testleri ve oyun terapisine giriş eğitimi , Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi , Bilinçli Farkındalık Çalışmaları , Şema Terapisi ve Sanat Terapisi konu başlıkları altında 12 gün , 72 saat sürecek klinik staj programımıza katılmak için başvurunuzu şimdi yapın.

 

 

Katılım Psikolojik Danışmanlık ve Psikoloji alanı mezunları ve 3. 4. sınıf öğrencilerine açıktır

MESLEĞE HAZIRLIK STAJ PROGRAMI (72 SAAT)

Cumartesi günleri hariç olarak düzenlenecek programımız.

14 -27 Eylül 2020

günleri arasında 12 gün boyunca 9.00 – 15.00 saatleri arasında devam edecektir.

ÇOCUK VE ERGEN PSİKOPATOLOJİSİ

 • Çocuk&Ergen İlk Gözlem ve Görüşme Yapılandırması
 • Çocuk&Ergen Klinik Psikopatoloji ve Değerlendirmeler
 • Oyun Terapisi
 • Çocuk&Ergen Testleri Ayrıntılı Eğitimi
 • Çocuk&Ergen Çalışmalarında Aile İle Beraber Çalışmak ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

TERAPÖTİK YAKLAŞIMLAR

 • Klinik İlk Görüşme Teknikleri
 • BDT Uygulamalı Eğitimi
 • Şema Terapi Genel Özellikleri ve Uygulaması
 • Aile Danışmanlığı ve çift terapisi

YETİŞKİN PSİKOPATOLOJİSİ

 • Hastalıklar Tanı ve Tedavisi
 • Yetişkinlerde Klinik Görüşme Teknikleri
 • Seans Odası / Terapötik Görüşmeler / Terapötik Beceriler
 • Danışan Takibi
 • Ne zaman Psikiyatriste Yönlendirilmeli ?
 • Riskli vaka analizi ve riskli vakalar ile çalışmak
 • Meslekte Sizleri Neler Bekliyor?

Psikoevim Psikoloji Merkezi

Eğitimcilerimiz

·   Uzman Klinik Psikolog Asiye Nurnihan Yurdakul

·  Uzman Klinik Psikolog İrem Güngör

·   Uzman Klinik Psikolog Ceyda Örek

·  Uzman Psikolog Özge Tercan

·   Uzman Psikolog Yağmur Damla Demir

·   Uzman Psikolog Selin Mert Yanar

KLİNİK STAJ PROGRAMI TARİHİ VE SÜRESİ NEDİR? VE PROGRAMINDA NELER VARDIR?

STAJ 1. KISIM TOPLAM 12 GUN 72 SAAT

Full kapsamlı Yetişkin BDT eğitimi , Çocuk değerlendirme testleri ve oyun terapisine giriş eğitimi , Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi , Bilinçli Farkındalık Çalışmaları , Şema Terapisi ve Sanat Terapisi konu başlıkları altında 12 gün , 72 saat sürecek kısımdan oluşmaktadır.

STAJ 2.KISIM (isteğe bağlı)

Klinik Staj programı ikinci kısım, klinik deneyimi amacı ile danışanlar için gelinen süreci kapsamaktadır ve 1,5 ay sürecektir. 

Klinik alanda hizmet vermek isteyen öğrenci ve mezun ruh sağlığı uzmanlarına yönelik hem tecrübelerini geliştirebilecekleri hem de teorik eğitimin eksiklerini tamamlayıcı uygulamalı eğitim ve yanı sıra gerçek uygulamaların içerisinde yer alacakları bir program geliştirilmiştir. Danışanlarla yapılacak ön görüşme ve seanslar desteklenecek, alanda deneyimli psikologlar tarafından süpervize edilecektir.

Eğitim aktif bir şekilde danışan alan merkezimizde yapılacaktır. Bu program klinik alanda ruh sağlığı hizmeti vermek isteyen arkadaşlarımızın işi alanında öğrenmelerini sağlayacaktır. Katılımcılar danışanlarla birebir görüşecektir, ön görüşme/ön seans danışanlarımıza katılımcılarımız tarafından yaptırılacaktır.

Bu staj programı ile birlikte Psikoevim Psikoloji Merkezi bünyesine ekip arkadaşları seçilecektir. Seçilecek ekip arkadaşları düzenli katılım, istek ve başarı özellikleri aranacak ve bu arkadaşlarımıza Psikoevim Psikoloji Merkezi tarafından uzun süreli staj imkanı sağlanacak, kariyer danışmanlığı yapılacak ve meslekteki ilerlemeleri adına vaka paylaşımları ile birlikte yetiştirilecektir. Program bitiminden sonra staj süreleri ortak kararlar ile uzatılabilecektir.

Klinik Staj Programı  1. Kısım eğitimi (72 saat) tamamlandıktan sonra stajyerlerimizi whatsapp grubumuza ekleyerek, uygun danışanlar geldikçe sizlere duyuruyor olacağız. Aktif danışan görmeye başlandıkça süpervizyonlar ile uzmanlarımız her zaman desteklerini sizlere vereceklerdir.

Hem ‘öğren’ hem ‘sektörü tanı’.

Süpervizörlük eşliğinde ilk danışanına sahip ol.

Uygulayıcı ve / veya Katılımcı sertifikanı al.

Online süreçleri gözlemle, dijital çağa hazırlan.

Klinik
Staj Programı

Amacımız; psikiyatri ve psikoloji alanında hizmet vermek isteyen yeni meslektaşlarımıza bilimsel donanım kazandırmak aynı zamanda pratiklerini geliştirerek, doğru, güvenli, bilimsel ve etik tedavi hizmeti sunmalarını sağlayacak eğitim ve klinik deneyim kazandırmaktır.

Farklı Program
Mezun
Başarı Öyküsü

Psikoevim Ailesi

İzmir Karşıyaka Bostanlı’da bulunan PsikoEvim, etik çerçeveyi çok önemsemekte ve bu doğrultuda dürüst, güvenilir ve etkili hizmet vermektedir. Danışanlar ile kurulan güçlü güven ilişkimiz tercih edilir olmamızı sağlıyor. Bizim için danışanlarımızın ruh sağlığı, iyileşme süreci ve hayat kalitelerini arttırmak her şeyden önde geliyor.