psikoevim-hizmetlerimiz

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

Çocuk danışmanlığı, çocuğun davranışlarında yada duygularında veya her ikisinde de psikolojik güçlükler yaşayan çocukların farklı metot ve yöntemlerle desteklenerek rahatsızlık veren problemleri ortadan kaldırmaya yönelik terapi şeklidir. Çocuklar yetişkinlere nazaran değişikliklere daha çabuk uyum sağlarlar. Bu nedenle psikolojik destek yetişkinlere nazaran oldukça çabuk ve daha uzun süreli sonuçlar vermektedir. Çocuklukta var olan bir problemin erken teşhisi ve müdahalesi bu nedenle çok anlamlıdır.

Ergen danışmanlığı ise çocukluktan yetişkinliğe geçiş süresince var olan problemlerin etkisini tolere etmek için kullanılabilecek bir yöntemdir. Bunun yanı sıra yetişkinliğe adım atılan bu süreçte çeşitli kaygı, endişe, obsesyon, depresyon, öfke nöbetleri gibi patolojiler ve cinsel problemler meydana gelebilir. Tüm bunların üstesinden gelebilmekle ilgili psikolojik danışmanlık süreçleri uzmanlarımız tarafından yönetilirken, geleceğe dair önemli kararlar alınan bu dönemde uzmanlarımız kişiye özel kariyer planlaması ve eğitim danışmanlığı konusunda gerek bireysel gerek grup çalışmalarını merkezimiz Psikoevim Psikoloji Merkezi’nde yürütmektedirler.

 

Çocuk Seansları

Çocuklar için psikolojik danışmanlık sürecinde en önemli kaynak oyundur. Oyunun üç temel amacı vardır: İlk ikisi çocuğun bilişsel ve motor gelişimini desteklemek, üçüncüsü ise duygusal çatışmalarının çözülmesini sağlamaktır. Bu yöntem, çocuğun kendi kendine oyun oynamasından, annenin, babanın, öğretmenin çocukla oyun oynamasından farklı özellikler içerir.

, çocuğun problemlerini anlamak, onun duygularını ve tutumlarını keşfetmek ve çocuğu bunlarla yüzleştirerek çözüm getirmesini sağlamak için geliştirilmiş bir tekniktir. Oyun çocukların kendilerini ifade edebilecekleri, risk alabilecekleri, sosyal kuralları ve sınırları öğrenebilecekleri ve yaşadıkları sorunlar ile başa çıkabilme yollarını keşfedebilecekleri güvenli bir ortam yaratır.

 

Ergen Seansları

Yetişkin ( bireysel) psikolojik danışmanlık adı altında fayda sağladığımız tüm danışmanlık hizmetlerimiz ergen danışmanlık süreci için de geçerlidir. Burada kullanılan yöntem ergen yaş grubuna göre uzman ergen psikologlarımız tarafından geliştirilmiştir.

Ergenlik çağına gelmiş bireyler yaş itibari ile sadece bireysel değil akademik anlamda da bir dönüm noktasındadırlar. Bu nedenle bu dönemde eğitime, geleceğe ve sınavlara dair kaygı ve stres içerisinde olmaları kaçınılmazdır. “Eğitim Danışmanlığı” adı altında ergen danışanlarımıza sunduğumuz hizmet, onların bu dönemlerinde kaygı ve stresten arınıp, başarıyı elde etmelerine yönelik katkı sağlar. Böylece hem aileler hem de çocuklar için kritik ve sancılı geçen bu dönem başarı ile atlatılmış olur. Eğitim Danışmanlığı ile ilgili daha fazla bilgi için linki tıklayabilirsiniz. “Eğitim Danışmanlığı Hizmeti

Comments are closed.